معرفی انواع باربری

انواع باربری 

انواع باربری از جهات مختلفی قابل بررسی است. باربری از نظر بار، وسیله نقلیه، مسیر حمل از جمله مواردی هستند که در این مطلب به آن ها اشاره می شود. باربری یکی از صنایعی محسوب می شود که در تمام کشورها دارای جایگاه ویژه ای است و از آن به عنوان صنعت یاد می شود. با معرفی انواع باربری در وزمه همراه باشید.

انواع باربری کدام است و چرا افراد به آن نیاز دارند ؟ همان طور که می دانید باربری به حمل و نقل هایی گفته می شود که در طی یک مسیر اتفاق می افتد. این حمل و نقل می تواند باربری بین شهری و یا درون شهری باشد. نوع دیگری از آن نیز به صورت بین المللی وجود دارد که تحت عنوان ترانزیت شناخته می شود. در دنیای امروز که ارتباطات بیشتر شده افراد نیاز بیشتری به موسسات و شرکت های حمل و نقل پیدا کرده اند. زیرا به جرات می توان گفت که تمام تولید کنندگان و فعالان اقتصادی به انواع باربری نیاز دارند. علاوه بر این مواردی ساده مانند جابجایی منزل نیز یکی دیگر از گزینه هایی است که می تواند به عنوان مشتری موسسه باربری شناخته شود. در ادامه شما را با تقسیم بندی های مختلف انواع باربری آشنا می کنیم.

نوع باربری از نظر نوع بار 

واضح است که باربری از نظر نوع بار تمرکز بر روی ویژگی های مختلف محموله دارد. هر محموله یا بار دارای خصوصیات منحصر به فردی است که با توجه به آن ها می توان شاهد تسهیل در امر حمل و نقل بود. به طور مثال اگر قصد دارید منزل را تغییر دهید موسسه باربری به خوبی می داند که بسته بندی وسایل باید به چه نحوی باشد و توسط چه نوع وسیله نقلیه ای حمل شود تا کمترین آسیب را ببیند. قطعا وسیله نقلیه حمل اسباب منزل با وسیله نقلیه حمل نفت متفاوت است و نمی توان هر دوی آن ها را به یک روش حمل کرد.

چه عواملی در سالم ماندن محموله موثرند ؟ 

نوع بسته بندی 

حتما شما هم درگیر اسباب کشی و جابجایی منزل بوده اید و بعد از تمام باربری و باز کردن کارتن ها متوجه شده اید که بسیاری از وسایل تان شکسته اند .این مساله به دلیل عدم بسته بندی صحیح اتفاق افتاده و وسایل به خوبی در کنار یکدیگر قرار نگرفته اند. در مطالب پیشین اشاره کردیم که بهترین روش برای بسته بندی وسایل شکستنی این است که حتما بین آن ها دستمال پارچه ای و یا روزنامه و مجله قرار دهید تا بر اثر تکان و جنبش و برخورد با یکدیگر دچار آسیب نشوند.

جعبه های بسته بندی 

بسیاری از افراد تصور می کنند که بهترین ابزار برای بسته بندی وسایل استفاده از کارتن های نو و دست اول است. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است زیرا بسیاری از کارتن های نو در حین جابجایی پاره می شوند و ممکن است سلامت بار را به خطر بیندازند. از کارتن ها و جعبه های بسیار محکم استفاده کنید .

چینش بار 

چینش بار یکی دیگر از موارد مهم در انواع باربری به شمار می رود. اگر تا به حال اسباب کشی نکرده اید بهتر است این کار را به موسسات حمل و نقل بسپارید زیرا آن ها به خوبی می دانند که چگونه باید بار را به نحوی در وسیله نقلیه چید که کمترین برخورد و تکان را در حین حرکت ماشین داشته باشند.

انواع باربری

فرآیند انتقال بار 

تخلیه بار و فرآیند آن بسیار مهم است. اگر شرکت و موسسه باربری از کارگران ناوارد استفاده کند قطعا وسایل شما در حین تخلیه دچار آسیب جدی خواهند شد. تخلیه بار حتما باید توسط افراد خبره و با تجربه انجام شود زیرا برخی از وسایل سنگین مانند یخچال باید توسط تجهیزات و ابزارهای مناسب صورت بگیرد تا فرآیند آن به درستی انجام شود.

نوع باربری از نظر وسیله نقلیه 

یکی دیگر از انواع باربری را می توان مربوط به نوع وسیله نقلیه دانست. قطعا می دانید از وسایل نقلیه مختلفی مانند ماشین ، هواپیما و قطار می توان استفاده کرد که آن ها نیز دارای انواع مختلفی می باشند. استفاده از انواع مختلف آن ها بستگی به فاکتورهایی مانند نوع بار ، مبدا و مقصد بار دارند. اما به این دلیل که جاده ها سهم بیشتری در حمل و نقل ایفا می کنند مدل های مختلف ماشین های باربری نیز متنوع تر از هواپیما و قطار است .

وانت ها جزو وسایل نقلیه باربری درون شهری به حساب می آیند که خود نیز دارای انواعی مانند مزدا ، پیکان و پراید هستند که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. برای آشنایی با انواع وسایل نقلیه باربری می توانید به مطالب پیشین مراجعه کنید. فاکتورهایی مانند وزن محموله و حجم آن ها در تعیین وسیله نقلیه موثر است. به طور مثال از وانت بار ها می توان برای حمل و نقل بارهایی با مقدار و حجم کم استفاده کرد.

کامیونت ها از دیگر انواع باربری از نظر وسیله نقلیه می باشند که از نظر ابعاد و ظرفیت از وانت ها بزرگ تر می باشند. مدل هایی مانند ایسوزو ، خاور و بنز را می توان به عنوان زیر مجموعه کامیونت ها دانست. این وسیله حمل و نقل اجازه تردد درون شهر را دارد و گزینه بسیار مناسبی برای اسباب کشی محسوب می شود.

وسایل نقلیه بزرگ تر که مخصوص تردد بین شهری و بین کشوری ( ترانزیت ) هستند شامل تریلی ها و کامیون ها می باشند که دارای ظرفیت بسیار بالا و توان بیشتر هستند . برای آشنایی با هر کدام از این وسایل باربری به مقاله ” آشنایی با دسته بندی ماشین باربری ” مراجعه کنید.

شرکت حمل و نقل بین شهری وزمه جهت رفاه حال شما مشتریان عزیز اپلیکیشن حمل و نقل بار را راه اندازی کرده تا به راحتی بتوانید از خدمات حمل و نقل درون شهری و برون شهری استفاده نمایید.

انواع باربری

نکته مهم ! 

اگر قصد دارید خودتان حمل و نقل را انجام دهید حتما در انتخاب وسیله نقلیه دقت کنید. زیرا عدم انتخاب صحیح وسیله نقلیه باربری می تواند باعث ایجاد خسارت به بار و وسیله نقلیه شود. زیرا هر ماشین دارای ظرفیت محدودی است و اگر باری بیشتر از گنجایش به آن تحمیل کنید قطعا دچار مشکل خواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود که برای حمل و نقل به موسسات و شرکت های باربری مراجعه کنید. زیرا آن ها دارای تجربه و تخصص در انواع باربری هستند و می توانند بهترین راهنمایی را به شما کنند. البته نا گفته نماند که انتخاب انواع باربری تاثیر مستقیمی در هزینه های شما دارد.

نوع باربری از نظر مسیر حمل و نقل

سه دسته باربری از نظر مسیر حمل وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

حمل بار داخل کشور

باربری داخل کشور شامل زمانی می شود که شما قصد دارید یک بار را از از مبدا به مقصدی معین در یک کشور ببرید.

حمل بار به خارج از کشور

همان طور که واضح است حمل بار به خارج از کشور هنگامی اتفاق می افتد که شما قصد دارید یک محموله صادراتی را به کشو مقصد برسانید.

حمل بار به داخل کشور

حمل بار به داخل کشور بر خلاف مورد قبلی به زمانی اشاره دارد که شما می خواهید یک محموله وارداتی را به کشور وارد کنید.

تفاوت باربری آنلاین و سنتی

در بخش قبل به بررسی انواع باربری پرداختیم. در این قسمت تصمیم داریم تا انواع باربری را از جنبه دیگر مورد ارزیابی قرار دهیم و آن هم مقایسه باربری آنلاین و سنتی است. با وجود مزایایی که در خصوص باربری آنلاین وجود دارد هنوز هم بسیاری از افراد ترجیح می دهند از نوع سنتی آن استفاده کنند و هزینه زیادی را بابت زمان و پول خود پرداخت کنند. در ادامه به مهم ترین تفاوت های باربری آنلاین و سنتی اشاره می کنیم.

انواع باربری

خدمات ۲۴ ساعته

قطعا شما نمی توانید هر زمان در طول شبانه روز که اراده کردید به سراغ شرکت های باربری بروید. زیرا شرکت هایی که به طور حضوری فعالیت می کنند فقط ساعات محدودی در روز پذیرای شما هستند. اما باربری های آنلاین فاقد این محدودیت می باشند و شما هر زمان که نیاز به اسباب کشی و حمل بار داشتید در خدمت شما می باشند. این ویژگی یکی از مهم ترین و پررنگ ترین مزایای باربری آنلاین نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان است. البته برخی از شرکت هایی که به صورت حضوری فعالیت می کنند دارای اپلیکیشن هایی در این خصوص هستند و می توانند به طور دائم و بدون در نظر گرفتن زمان و مکان به شما خدمات مورد نظر را ارائه دهند.

امکان رصد بار تا رسیدن به مقصد

هنگامی که شما قصد استفاده از خدمات باربری آنلاین را داشته باشید و از این طریق اقدام به انتخاب راننده و حمل بار کردید ، این امکان را دارید تا رسیدن به مقصد ، راننده و بار را رصد کنید. به این معنی که می توانید مسیر حرکت ، مکان توقف و بسیاری از جوانب دیگر را چک کنید. این قابلیت از طریق نرم افزارها و اپلیکیشن های مربوطه امکان پذیر می باشد. اما در باربری سنتی این اتفاق نمی افتد. چون شما هیچ ابزاری برای رصد کردن موقعیت ندارید.

عدم نیاز به بیرون رفتن از خانه

در دورانی که ویروس کرونا بر سر جوامع حکمرانی می کند باید جوانب احتیاط را در نظر بگیرید و حدالامکان از خانه خارج نشوید. در دوران کرونا اغلب مشاغل فعالیت اینترنتی خود را آغاز کرده اند و برای استفاده از این خدمات نیازی به حضور در مکان مورد نظر نیست. با استفاده از اپلیکیشن ها و نرم افزارها می توانید در زمان خود نیز صرفه جویی کنید و در مدت زمان بسیار کوتاهی اقدام به حمل بار کنید.

شفاف سازی در اطلاعات

در باربری سنتی مشکلات زیادی وجود دارد که می توان به تغییر هزینه ها بر اساس عوامل مختلف مانند ترافیک اشاره کرد. اما هنگامی که شما از طریق اپلیکیشن های مخصوص ، راننده و نوع ماشین باربری را انتخاب می کنید و یک هزینه ثابت را استعلام می کنید ، دیگر هیچ عاملی نمی تواند این هزینه را تغییر دهد. تمام اطلاعاتی که در باربری آنلاین ارائه می شود شفاف هستند و صاحب شرکت و مشتری نمی تواند نظر خود را به طرف مقابل تحمیل کند. این موارد از مهم ترین فاکتورها در جلب اعتماد مشتریان به باربری آنلاین محسوب می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.