مراحل باربری را بشناسید !

مراحل باربری 

مراحل باربری شامل موارد مختلف از جمله انتخاب باربری، بسته بندی وسایل، بارگیری، تخلیه بار و …. است. انجام صحیح هر کدام از مراحلی که در این مطلب به آن ها اشاره می شود ضامن موفقیت در انجام کار است. زیرا عدم انجام صحیح حمل و نقل اسباب خانه و کالاهای مختلف می تواند باعث ایجاد خسارات مالی برای صاحبین آن شود. پس اگر قصد دارید نقل و انتقال انجام دهید باید به خوبی با مراحل باربری آشنا باشید.

مراحل باربری شامل چه مواردی است و چه نکاتی در این خصوص به ما کمک می کند تا باربری موفقی داشته باشیم؟ باربری به دلایل مختلفی صورت می گیرد که می توان به تعویض خانه و محل کار اشاره کرد. بسیاری از افراد اصول صحیح این کار را نمی دانند و از کسی هم کمک نمی گیرند. همین مساله باعث می شود تا دچار آسیب ها و خسارات متعددی شوند. دانستن مراحل باربری به افراد کمک می کند تا نکات مهمی را در نظر بگیرند و اسباب کشی موفقی داشته باشند.

انتخاب باربری

انتخاب باربری مناسب اولین مرحله در باربری محسوب می شود. این انتخاب به قدری مهم است که می تواند نتیجه باربری را تعیین کند. روش های مختلفی در این انتخاب وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم.

یکی از روش هایی که مورد استفاده بسیاری از افراد است مراجعه مستقیم به شرکت های باربری و شرکت حمل و نقل بین شهری می باشد. امروزه شرکت های مختلفی در صنعت باربری بین شهری و درون شهری فعالیت می کنند که با داشتن رانندگان حرفه ای، ماشین های باربری متعدد، تیم مشاوره حرفه ای  و …. در حال خدمت رسانی به مشتریان هستند.

اما دومین روشی که در دنیای دیجیتال خلق شده استفاده از اپلیکیشن های متعدد موجود همچون اپلیکیشن حمل و نقل بار است که در این حوزه طراحی شده اند. شما می توانید انتخاب باربری را به صورت آنلاین انجام دهید. در این شرایط نیازی به مراجعه حضوری به شرکت های باربری ندارید و با انتخاب گزینه هایی همچون مسافت، نوع ماشین باربری و نوع بار می توانید هزینه تقریبی باربری را نیز محاسبه کنید.

بسته بندی وسایل

پس از اینکه باربری مناسب را انتخاب کردید نوبت به این می رسد که وسایل خود را جمع آوری و بسته بندی کنید. شاید برای شما جالب باشد اگر بگوییم که بسته بندی اصولی و صحیح وسایل می تواند به شما در باز کردن و چینش مجدد آن ها کمک کند. زیرا هنگامی که در حال بسته بندی وسایل هستید باید نکاتی از جمله یادداشت کردن نوع کالا در جعبه را رعایت کنید. اگر بر روی کارتن و جعبه یادداشت نکنید که چه وسیله ای در آن است قطعا در خانه جدید به مشکلات زیادی برخورد خواهید کرد و برای پیدا کردن کوچک ترین وسیله باید تمام کارتن ها را باز کنید.

بسته بندی وسایل باید به وسیله کارتن و جعبه های محکم انجام شود. شرکت های باربری معمولا نیروهای خدماتی دارند که می توانند به منزل و یا محل اسباب کشی بیایند و بسته بندی وسایل را برای شما انجام دهند. این افراد به خوبی می دانند که برای محافظت از وسایل مختلف مانند ظروف شکستنی باید از چه روش هایی استفاده کنند تا در طول مسیر و ضربات احتمالی دچار آسیب و شکستگی نشوند. استفاده از این افراد می تواند ریسک شما را پوشش دهد و از خسارات مالی جلوگیری کند. مخصوصا اگر تجربه ای در این خصوص ندارید استفاده از این روش توصیه می شود.

مراحل باربری

بارگیری

پس از اینکه وسایل خود را به اصولی ترین روش بسته بندی کردید نوبت به بارگیری آن می رسد. قطعا شرکت های باربری مناسب ترین ماشین را برای شما در نظر گرفته اند. زیرا تناسب بار با ظرفیت ماشین های باربری از نکاتی است که بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر وزن و ابعاد بار از ظرفیت ماشین بیشتر باشد نه تنها به ماشین بلکه به بار نیز آسیب می رسد. زیرا در طول مسیر و بر اثر ضربات و ترمزهای ناگهانی فشار مضاعفی به هر دوی آن ها وارد خواهد شد و سلامت آن ها را به خطر می اندازد.

جابجایی و حمل و نقل 

جابجایی و حمل و نقل از دیگر مراحل باربری به شمار می رود که نکات زیادی در آن وجود دارد. به طور مثال ماشین های باربری در حین حمل بار نباید به طور ناگهانی ترمز کنند. این مساله باعث می شود تا ضربات ناگهانی به وسایل و کالا وارد شود و سبب آسیب رساندن به آن ها شود. عدم داشتن سرعت زیاد در حین رانندگی نیز از نکاتی است که باید توجه ویژه ای به آن شود.

تخلیه بار 

تخلیه بار از جمله کارهای تخصصی است که باید توسط افراد متخصص نیز انجام شود. نحوه صحیح تخلیه بار به عوامل و فاکتورهای مختلف مانند نوع ماشین باربری نیز بستگی دارد. به طور مثال اگر شما از کامیون های بغل باز شو برای حمل بار استفاده کرده اید قطعا نحوه تخلیه بار در آن ها با سایر کامیون ها متفاوت است. همچنین کامیون هایی که بار آن ها به وسیله کمپرسی تخلیه می شود نیز از مواردی است که باید به آن توجه داشت.

مراحل باربری

چیدمان مجدد وسایل 

چیدمان وسایل بعد از تخلیه بار از جمله کارهای سنگینی است که بر عهده افراد می باشد. اما نگران نباشید . زیرا شرکت های خدمات باربری مانند شرکت وزمه با داشتن نیروهایی مجرب و کار آزموده این امر را برای شما انجام می دهند. افراد به دلایل مختلف مانند مشغله های کاری، ناتوانی، بارداری و سایر عوامل نمی توانند وسایل سنگین را جابجا کنند. به همین دلیل بسیاری از شرکت های باربری این خدمت را نیز به هموطنان خود ارائه می دهند.

بهترین شروع برای مراحل باربری

بهترین شروع برای باربری و حمل و نقل استفاده از ظرفیت های فضای دیجیتال است. به این معنی که شما باید از خدمات دیجیتال که در این حوزه ارائه می شوند استفاده کنید. همان طور که در بخش ابتدایی مقاله به آن اشاره کردیم خدمات آنلاین به میزان قابل ملاحظه ای در رفاه، آسایش و صرفه جویی اقتصادی به شما کمک می کند. شما می توانید به صورت آنلاین بسیاری از خدمات را دریافت کنید.

 

باربری سنتی یا مدرن؟

پس از اینکه به مهم ترین مراحل باربری اشاره کردیم نوبت به این می رسد که به یک سوال مهم جواب دهیم و آن هم این است که ” باربری سنتی یا مدرن ؟ ” . منظور از باربری آنلاین استفاده از اپلیکیشن حمل و نقل بار   مانند ” وزمه بار ” است. در این اپلیکیشن و اپلیکیشن های مشابه خدماتی بسیار زیادی نهفته است که می توان آن را به عنوان خدمات مدرن باربری معرفی کرد. در ادامه مطلب شما را با ویژگی و مزایای استفاده از باربری مدرن آشنا خواهیم کرد.

باربری سنتی یا مدرن؟

چرا باربری مدرن ؟

اگر مطالب قبلی وب سایت ما را دنبال کرده باشید به خوبی می دانید که باربری آنلاین یا مدرن مزایای بسیار زیادی نسبت به باربری سنتی دارد و می تواند به افراد کمک زیادی کند. شما در هر موقعیت جغرافیایی که حضور داشته باشید با نصب اپلیکیشن بر روی دستگاه های هوشمند می توانید به خدمات این مجموعه دسترسی داشته باشید.

هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد !

شاید اغراق آمیز باشد اگر بگوییم در باربری آنلاین یا باربری مدرن هیچ گونه محدودیتی از بابت وزن بار، مقصد و … وجود ندارد. اپلیکیشن های باربری عملیات حمل و نقل را در وسیع ترین حد خود انجام می دهند و می توانند بار مورد نظر شما را به تمام شهرهای ایران ارسال کنند. بسیار جذاب است که تمام امور روزمره افراد با لمس کردن چند دکمه بر روی یک صفحه دیجیتال قابل انجام است. این امر برای افرادی که دارای مشغله کاری هستند کاربرد زیادی دارد. زیرا مراجعه کردن به صورت حضوری به شرکت های باربری نیاز به وقت آزاد دارد و تمام افراد این امکان را در اختیار ندارند.

سبب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود !

رفت و برگشت حضوری به شرکت های حمل و نقل باعث اتلاف زمان و پول شما می شود. زیرا ماندن در ترافیک های شهری به منظور رفتن به یک شرکت باربری امری توجه ناپذیر است. به همین دلیل توصیه می کنیم نه تنها کارهای مربوط به حمل و نقل ، بلکه سایر کارها مانند امور بانکی و … را نیز به صورت اینترنتی انجام دهید و از مزایای آن بهره مند شوید. قطعا با یکبار استفاده از خدمات دیجیتالی دیگر به سراغ خدمات حضوری نخواهید رفت. البته هنوز هم تعداد زیادی از افراد برای انجام اینگونه امور زمان خود را تلف می کنند و به امکاناتی که توسط شرکت حمل و نقل بین شهری یا برون شهری برای راحتی آنها فراهم شده توجه ویژه ای نمی کنند. 

قابلیت رهگیری بار در مسیر را دارد !

یکی از مهم ترین معایب و ایراداتی که در خصوص باربری سنتی وجود داشت عدم رهگیری بار در مسیر توسط مشتری بود. اگر تمام مراحل باربری به نحو احسن انجام می شد باز هم مشتری تا رسیدن بار به مقصد خیالش راحت نبود. زیرا نمی توانست مسیر حمل بار را مشاهده کند. اما به دلیل فناوری ها و تکنولوژی های موجود این قابلیت توسط اپلیکیشن های مختلف فراهم آمده که به واسطه آن می توانید لحظه به لحظه موقعیت بار را تا رسیدن به نقطه مورد نظر رصد کنید. میزان توقف ، مکان توقف و زمان آن نیز قابل مشاهده توسط مشتری خواهد بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.