اهمیت باربری آنلاین چیست ؟

اهمیت باربری

اهمیت باربری آنلاین به قدری زیاد است که تصمیم گرفتیم مطلبی جداگانه تحت عنوان ” اهمیت باربری آنلاین چیست ؟ ” به آن اختصاص دهیم. گسترش خدمات آنلاین در زندگی ما باعث ایجاد تغییر و تحولات زیادی شده که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد. در این بین بسیاری از صنایع مانند صنعت حمل و نقل نیز خودش را با این تغییرات وفق داده و به سمت آنلاین شدن حرکت کرده است. اهمیت باربری در مسیرهای جاده ای، هوایی، دریایی و ریلی قابل بررسی است.

اهمیت باربری نه تنها در مسیرهای جاده ای بلکه در مسیرهایی که از هوا، دریا و ریل می گذرد نیز بسیار مهم است. اما در اغلب کشورها، جاده و باربری بین شهری سهم بیشتری نسبت به سایر مسیرهای حمل و نقل دارد. به همین دلیل توجه ویژه ای به آن می شود. در سال های گذشته این صنعت به طور سنتی بود. یعنی اگر می خواستید باری را جابجا کنید باید مستقیما به یک شرکت حمل و نقل بین شهری و درون شهری مراجعه می کردید و با پرسیدن سوالات مربوطه، مشاوره، پرداخت هزینه و …. اقدام به حمل و نقل می کردید.

 اما در حال حاضر وضعیت متفاوت است. به این معنی که شما دیگر نیازی نیست تا حضورا به یک دفتر خدمات باربری مراجعه کنید. بلکه کافی است تا اپلیکیشن آن را نصب کنید تا به اهمیت باربری آنلاین پی ببرید. در این نرم افزارها شما می توانید با وارد کردن نوع بار، ماشین باربری، مسافت و سایر فاکتورها نسبت به مشاهده هزینه اقدام کنید. این مساله روند حمل و نقل در کشور ما و سایر کشورهای جهان را آسان کرده و موجب شده تا بسیاری از افراد به این روش از باربری روی بیاورند.

یکی از مهم ترین نگرانی ها و دغدغه افراد در خصوص باربری سنتی این بود که از سرنوشت بار خود اطلاع نداشتند و نمی دانستند که اکنون در چه وضعیتی به سر می برد. اما اپلیکیشن های آنلاین همانند اپلیکیشن حمل و نقل بار وزمه با داشتن گزینه های مختلف در این خصوص می تواند وضعیت بار را به شما اعلام کند. در مسیر بودن، رسیدن به مقصد، تخلیه بار و … از مهم ترین مواردی است که توسط این اپلیکیشن ها اطلاع رسانی می شود.

 

ویژگی باربری آنلاین چیست ؟ 

در خصوص اهمیت باربری آنلاین توضیحاتی دادیم اما در این بخش قصد داریم به صورت جزئی تر شما را بررسی جوانب مختلف باربری آنلاین و بررسی ویژگی های آن آشنا کنیم. حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا باید از باربری آنلاین به جای باربری سنتی استفاده کنیم و بهره گرفتن از خدمات آنلاین در این زمینه چه عوایدی را نصیب ما می کند ؟

حمل و نقل جاده ای سهم عمده ای از صنعت حمل و نقل کشور را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل اپلیکیشن ها و نرم افزارهایی که در این زمینه طراحی و عرضه شده اند اغلب بر روی حمل و نقل جاده ای مانور می دهند و خدمات خود را در این باره ارائه داده اند. استفاده از این خدمات قطعا کار را شما را سریع تر و راحت تر می کند.

خدمات ۲۴ ساعته

در سال های گذشته که استفاده از خدمات آنلاین باربری وجود نداشت افراد باید در ساعات خاصی به شرکت های باربری مراجعه می کردند و در خواست خود را ثبت می کردند. این مساله باعث ایجاد محدودیت برای آن ها می شد . اما از هنگامی که به اهمیت باربری آنلاین پی برده ایم و گسترش آن را در این صنعت می بینیم اغلب افراد برای انجام امور حمل و نقل خود از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای هوشمندی که بر روی تلفن های همراه نصب می شوند استفاده می کنند. شما با استفاده از این خدمات می توانید در هر ساعت از شبانه روز اقدام به درخواست برای انتقال بار کنید. این مساله نه تنها برای افراد بلکه برای رانندگان باربری نیز بسیار خوب است زیرا در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهند می توانند بار مورد نظر خود را انتخاب کنند.

مقرون به صرفه بودن 

در حال حاضر بسیاری از افراد از مشکلات مالی رنج می برند و نمی توانند بودجه زیادی برای حمل و نقل و باربری در نظر بگیرند. استفاده از اپلیکیشن های باربری آنلاین و توجه به اهمیت باربری توانسته به میزان زیادی این مشکل را حل کند. زیرا نیازی به هزینه زیادی ندارد و قطعا از نظر اقتصادی برای شما مقرون به صرفه خواهد بود. زیرا نیاز به مراجعه حضوری نخواهد داشت و بسیاری از هزینه های جانبی شما را کاهش می دهد.

 

اهمیت باربری

قابلیت پیگیری وضعیت بار      

اگر می خواهید هر لحظه از وضعیت محموله باخبر باشید باید از خدمات باربری آنلاین استفاده کنید. حمل و نقل در مسیرهای طولانی می تواند این نگرانی را برای افراد به وجود بیاورد که از سرنوشت بار خود اطلاع نداشته باشند. در باربری سنتی این امکان وجود نداشت که شما وضعیت بار را رصد کنید اما امروزه وضعیت متفاوت است و شما می توانید از قابلیت ها و امکانات مختلف استفاده کنید.

بارنامه و بیمه نامه 

بارنامه به عنوان شناسنامه ای برای بار محسوب می شود. زیرا مشخصات مختلف بار از جمله نوع، حجم، وزن  و … در آن قید می شود. امکان هیچ گونه تخلف و تقلبی در صدور بارنامه های الکترونیکی وجود ندارد و شما می توانید با خیال راحت از مزایای آن بهره مند شوید و همچنین می توانید با پرداخت هزینه ای بیشتر به بیمه کردن بار اقدام کنید. برخی از افراد تصور می کنند که پرداخت هزینه بیمه برای آن ها مقرون به صرفه نخواهد بود. در صورتی که اتفاق خبر نمی کند و شما با بیمه کردن محموله می توانید از خسارات مالی بر اثر حوادث غیر قابل پیش بینی جلوگیری کنید.

اهمیت باربری

کنار گذاشتن واسطه ها

در خصوص اهمیت باربری آنلاین و حمل بار اینترنتی باید بگوییم که در این پروسه بسیاری از واسطه ها حذف شده اند و شما می توانید راحت تر و با هزینه ای معقول تر اقدام به حمل و نقل کنید. مزایای که درباره باربری آنلاین گفتیم بخش کوچکی از امکانات فوق العاده آن است. زیرا این نوع از حمل و نقل کاربردهای بسیار زیادی برای شما دارد. به طور مثال اگر بخواهید اسباب کشی کنید و به منزلی جدید نقل مکان کنید اما فرصت کافی برای بسته بندی وسایل تان ندارید می توانید از این شرکت ها بخواهید تا افرادی کارآزموده و مجرب به منزل شما بفرستند تا عملیات بسته بندی وسایل را انجام دهند.

ضرورت استفاده از خدمات باربری آنلاین 

قطعا همه ما می دانیم که زندگی کردن بدون استفاده از خدمات دیجیتال امکان پذیر نیست. زیرا چه بخواهیم و چه نخواهیم با آن درگیر هستیم. از انجام کوچک ترین خدمات مانند استفاده از کارت های اعتباری به جای پول نقد گرفته تا خدمات بزرگ تر مانند باربری های آنلاین جزو جدا نشدنی از زندگی بشر شده است که به هیچ عنوان نمی توان آن را نادیده گرفت. واقعیت این است که باربری های سنتی و حضوری ممکن است در سال های آینده از بین بروند و همه آن ها به باربری های آنلاین بپیوندند. پس تا دیر نشده شما هم دنیای دیجیتال را امتحان کنید تا از آن جا نمانید !

 

تفاوت باربری درون شهری و برون شهری در چیست ؟

پس از اینکه به اهمیت باربری پرداختیم اینک نوبت می رسد بررسی تفاوت های باربری درون شهری و برون شهری. بسیاری از افراد برای حمل و نقل درون شهری و برخی دیگر برای حمل و نقل برون شهری به سراغ شرکت ها و اپلیکیشن های مربوطه می روند و خدمات مورد نیاز خود را از آن ها دریافت می کنند. قطعا تعرفه باربری برون شهری بیشتر از باربری درون شهری است. در ادامه مطلب به بررسی جوانب مختلف این دو موضوع می پردازیم.

 

 

تفاوت باربری درون شهری و برون شهری در چیست ؟

باربری برون شهری

همان طور که اشاره شد باربری برون شهری دارای تعرفه بالاتری نسبت به باربری درون شهری است. استعلام قیمت و تعرفه از روش های مختلفی انجام می شود. شما می توانید با مراجعه یا تماس تلفنی با یکی از شرکت های مربوطه ، قیمت را بپرسید. روش دوم این است که وارد اپلیکیشن های حمل و نقل بار مربوطه شوید و با وارد کردن پارامترهای مختلف از جمله شهر مقصد ، نوع کالا ، نوع ماشین باربری و … قیمت را استعلام کنید. تعرفه باربری برون شهری ثابت نیست و عوامل مختلفی بر روی آن تاثیر می گذارند. هر چقدر مسافت و فاصله بین دو شهر بیشتر باشد ، مشتری باید هزینه بیشتری پرداخت کند. زیرا راننده کامیون سوخت بیشتری مصرف می کند.

انتخاب نوع ماشین باربری عامل دیگری در افزایش یا کاهش قیمت باربری است. به طور مثال انتخاب تریلی به معنای سنگین بودن و حجیم بودن بار است. این ماشین نسبت به کامیون از ابعاد و ظرفیت بالاتری برخوردار است و نیاز به سوخت بیشتری نیز دارد.

باربری درون شهری

معمولا باربری درون شهری در مسافت های کوتاه تری انجام می شود و ماشین باربری نیاز به سوخت و انرژی کمتری برای جابجایی دارد. قطعا هزینه پرداختی توسط مشتری نیز کاهش پیدا می کند. سوال مهمی که در این بخش به وجود می آید این است که چه عواملی در اهمیت باربری و تعیین هزینه آن دخیل هستند ؟

میزان بار

میزان بار شما چقدر است؟ آیا قصد اسباب کشی از یک منزل به منزل دیگر را دارید ؟ اسباب کشی و جابجایی منزل از رایح ترین انواع باربری های درون شهری محسوب می شود که قاعدتا وزن زیادی شامل لوازم خانه می شود. متداول ترین ماشین هایی که برای حمل و نقل داخلی مورد استفاده قرار می گیرند خاور ، کامیونت و وانت بار است از ظرفیت های تعیین شده ای برخوردار هستند.

حساسیت کالا

قطعا در تمام خانه ها لوازم شکستنی وجود دارد که حمل آن ها نیاز به حساسیت بیشتری دارد. هر چه حساسیت کالا بیشتر باشد باید مبلغ بالاتری را پرداخت کنید. زیرا نوع چیدمان و حمل آن نیاز به دقت بیشتری دارد. بسیاری از شرکت های حمل و نقل خدمات مختلفی از جمله بسته بندی کالا را نیز انجام می دهند.

بسته بندی کالا

 اگر در بسته بندی کالا دچار مشکل هستید و یا به دلیل مشغله های کاری زمان کافی برای انجام این کار ندارید می توانید آن را به دست افراد متخصص و نیروهای آموزش دیده در شرکت بسپارید و خیالتان از بابت سلامت آن ها راحت باشد. البته باید هزینه ای جداگانه بابت این خدمت پرداخت کنید.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.