راهنمای انتخاب باربری مناسب

انتخاب باربری مناسب 

انتخاب باربری مناسب ملزم به دانستن و رعایت نکاتی است که در این مطلب به آن ها اشاره می کنیم. شرکت ها و موسسات باربری دارای ویژگی های متفاوتی هستند که هر کدام از آن ها می تواند باعث ارتقا و یا نزول رتبه شرکت شود. اغلب شرکت های باربری از خدمات مناسبی برخوردار هستند اما اگر می خواهید دست به بهترین انتخاب بزنید با این مطلب تحت عنوان ” راهنمای انتخاب باربری مناسب ” همراه باشید.

برخی از افراد تصور می کنند که انتخاب باربری مناسب به معنای انتخاب یک شرکت و موسسه گران قیمت است. در صورتی که همیشه به این صورت نیست. قطعا می توان گفت که قیمت بسیار پایین می تواند نشانه ای از ضعیف بودن خدمات باشد اما بسیاری از موسسات باربری علاوه بر خدمات مناسب و عالی مانند حمل بار اینترنتی از قیمت معقولی برخوردار می باشند و همیشه در جلب رضایت مشتری تلاش می کنند. در ادامه به بررسی فاکتورهایی می پردازیم که با توجه و دقت به آن ها می توانید یک انتخاب باربری مناسب را داشته باشید.

سرعت کار 

بسیاری از مشتریان تمایل دارند که پروسه حمل وسایل آن ها هر چه سریع تر انجام شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید هر چه روند اسباب کشی آرام تر و آهسته تر انجام شود احتمال آسیب دیدن وسایل مانند شکستگی و ضربه دیدن آن ها کمتر خواهد شد. هر چند که نیروهای متخصص و آموزش دیده که در موسسات باربری فعالیت می کنند بسیار سریع کار می کنند و به خوبی می دانند که از چه روش هایی برای حمل وسایل شما استفاده کنند تا آسیب و صدمه ای متوجه آن ها نشود. این افراد می توانند عملیات بسته بندی وسایل را نیز انجام دهند.

اگر فرصت کافی در اختیار ندارید و یا به هر دلیلی شرایط بسته بندی آن ها برای شما فراهم نیست به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم از خدمات باربری اینترنتی تهران و درون شهری درخواست کنید تا این کار را برای شما انجام دهند. رعایت موارد مهمی مانند انتخاب جعبه و کارتن مناسب، استفاده از کاغذ، روزنامه و دستمال های پارچه ای در بین ظروف شکستنی باعث می شود تا از ضربه خوردن آن ها جلوگیری شود و بار به سلامت به مقصد خود برسد.

بررسی سابقه شرکت

در دنیای امروز که از نظر دیجیتالی در بهترین حالت خود قرار داریم می توانیم با سرچ کردن در اینترنت و گوگل به هر اطلاعاتی که تمایل داریم دسترسی داشته باشیم. به جرات می توان گفت که هیچ حوزه ای وجود ندارد که اطلاعات آن در گوگل به ثبت نرسیده باشد. پس یکی از راه هایی که به کمک آن می توانید سابقه یک شرکت باربری بین شهری و درون شهری را بررسی کنید سرچ کردن در گوگل است. معمولا تمام وب سایت های اینترنتی بخشی به عنوان نظرات مشتریان دارند که با ورود به آن صفحه و خواندن تمام نظرات مشتریان می توانید به یک جمع بندی در خصوص انتخاب باربری مناسب برسید.

استفاده از تجریبات اطرافیان 

یکی از بهترین روش ها برای انتخاب موسسه و شرکت باربری استفاده از تجربیات اطرافیان است. اگر در بین اطرافیان خود کسی را سراغ دارید که به تازگی اسباب کشی کرده و از خدمات باربری آنلاین استفاده کرده است حتما از او تحقیق کنید. موسساتی که فعالیت خود را به نحو احسن انجام می دهند معمولا با رضایت بالایی از طرف مشتریان روبرو می شوند و همین مساله باعث می شود که مشتریان برای آن ها تبلیغات دهان به دهان انجام دهند. تحقیق از اطرافیان باعث کاهش استرس شما و صرفه جویی در وقت تان نیز خواهد شد.

 

انتخاب باربری

استفاده از ماشین باربری مناسب 

استفاده از ماشین باربری مناسب از شروط اصلی در انتخاب باربری می باشد. همان طور که می دانید موسسات باربری از تمام ماشین ها برای حمل بار استفاده می کنند اما مهم اینجاست که آن ها باید بهترین وسیله نقلیه را به شما پیشنهاد دهند. به طور مثال اگر حجم وسایل شما به میزانی است که در یک وانت جای می گیرند به هیچ عنوان نباید برای حمل آن ها از خاور استفاده کنید. عدم تطابق حجم بار با ماشین باربری چند ایراد عمده به همراه دارد که باعث می شود وسایل شما دچار آسیب شوند.

اولین شکلی که در خصوص عدم تطابق حجم بار با ماشین باربری وجود دارد این است که اگر حجم بار کمتر از گنجایش ماشین باشد فضای خالی به وجود می آید. این فضای خالی باعث می شود تا وسایل تکان بیشتری بخورند و در جاهایی مانند دست اندازها دچار ضربه شوند. موسسات باربری باید دارای یک تیم مشاوره باشند که بتوانند بهترین ماشین باربری را به شما پیشنهاد دهند. کاهش سرعت وسیله باربری نیز یکی دیگر از پیامدهای منفی انتخاب نادرست است که باعث می شود شما دیرتر به مقصد برسید. همچنین باید هزینه بیشتری نیز بابت کرایه آن پرداخت کنید.

 

انتخاب باربری

قیمت مناسب

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در خصوص انتخاب باربری مناسب وجود دارد و برای اغلب مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است قیمت مناسب این نوع از خدمات می باشد. شرکت های باربری برای جلب رضایت مشتریان باید علاوه بر بهبود خدمات به کاهش هزینه هم توجه داشته باشند. زیرا اغلب مشتریان از بودجه زیادی برخوردار نیستند و تمایل دارند که هزینه پایین تری برای اسباب کشی پرداخت کنند. البته در ابتدای مطلب اشاره کردیم که کیفیت ارتباط مستقیمی با قیمت دارد. اگر شاهد پایین بودن شدید قیمت بودید حتما خدمات شرکت را بررسی کنید.در شرکت وزمه از طریق اپلیکیشن حمل و نقل بار می توانید راننده مناسب با حجم بار و قیمت مناسب را بدون واسطه پیدا کنید و سریعا کار خود را انجام دهید.

بیمه نامه و بارنامه

وجود بیمه یکی از اصلی ترین دلایل آرامش خاطر در افراد است. شرکت ها و موسسات باربری نیز می تواند محموله را بیمه کنند تا در صورت بروز هر گونه اتفاق غیر منتظره و غیر قابل پیش بینی در صدد جبران خسارت بر آیند. بیمه باربری برای حمل و نقل بین جاده ای بسیار مهم است زیرا احتمال تصادف، آتش سوزی و واژگونی بسیار بالاتر از درون شهر است. درج مشخصات محموله، تاریخ بارگیری، تاریخ تحویل و بسیاری از موارد مهم دیگر در بارنامه قید می شود. به نحوی می توان گفت که بارنامه به عنوان شناسنامه محموله شناخته می شود. در سال های اخیر نیز صدور بارنامه ها الکترونیکی شده و این مساله باعث می شود تا کمترین خطا و دستکاری در آن ها اتفاق بیفتد.

نیروهای مجرب و کار آزموده 

اغلب شرکت های باربری دارای نیروهایی مجرب و آموزش دیده هستند که با ارسال به محل می توانند عملیات بسته بندی وسایل شما را انجام دهند. این افراد به صورت حرفه ای کار می کنند و بر اساس اصول صحیح اقدام به بسته بندی وسایل خواهند کرد. اگر شما تجربه ای در خصوص حمل و نقل ندارید و تا به امروز وسایل خانه و اسباب شکستنی را بسته بندی نکرده اید به شما پیشنهاد می کنیم از این خدمت بهره بگیرید. شاید لازم باشد هزینه ای اضافه پرداخت کنید اما از بابت سالم ماندن وسایل تان مطمئن خواهید بود. در ادامه به این موضوع که چگونه بار خود را ایمن کنیم میپردازیم.

 

بارخود را ایمن کنید

بارهای شل می تواند برای شما و سایر رانندگانِ شرکت حمل و نقل بین شهری خطرناک و گاهی کشنده باشد. اگر بار شما به درستی مهار نشده باشد در معرض خطر تخلف محسوب می شود و ممکن از وسیله نقلیه به بیرون پرت شود. باری که به درستی مهار شده باشد، حتی پس از شدیدترین ترمزگیری، انحراف و پیچیدن، جابجا نمی شود. بسیاری از تصادفات ناشی از شل شدن بار در سرعت های پایین در فاصله کوتاهی از شروع سفر رخ می دهد. جالب است که بدانید برای بارهای غیر ایمن اگر بار خود را به درستی ایمن نکنید، ممکن است جریمه شوید، حتی اگر بار شما شل نشود. سه نوع دسته خطر با جریمه های متفاوت وجود دارد.

نقض خطر جزئی

بار غیر ایمن که خطری برای شخص یا خطر آسیب به اموال یا محیط زیست ندارد.

نقض قابل توجه خطر

بار غیر ایمن که خطری برای افراد، اموال یا محیط زیست ایجاد می کند.

نقض خطر شدید

بار غیر ایمن که به افراد آسیب می رساند یا به اموال یا محیط زیست آسیب می رساند.

بارخود را ایمن کنید

چگونه بار را ایمن حمل کنیم

 • یک وسیله نقلیه مناسب برای بار خود انتخاب کنید.
 •  بار را طوری قرار دهید که ایمن باشد.
 •  تجهیزات نگهدارنده مناسب را انتخاب کنید.
 • با احتیاط رانندگی کنید و به طور منظم وسایل خود را چک کنید.

چگونه بار خود را به درستی ایمن کنیم؟

 • بارهای مختلف باید متفاوت حمل شوند. بررسی های کلی وجود دارد که می توانید انجام دهید، اما نحوه حمل بار به خود بار بستگی دارد
 • اقلام مشابه را در یک واحد پایدارتر با هم بچینید.
 • هنگام بسته بندی تخته های چوبی از مهارها استفاده کنید. تشک ضد لغزش از لغزش اقلام به خصوص اقلام بلند جلوگیری می کند.
 • محکم نگه داشتن طناب ها در سرتاسر بار دشوار است. در صورت موجود بودن از تسمه های بافته استفاده کنید زیرا می توانند موثرتر باشند و استفاده از آنها ساده باشد.
 • توری و برزنت ممکن است برای مهار وسایل سبک تر استفاده شود.
 • ورق های شل مصالح ساختمانی ممکن است با قرار دادن آنها در سینی ها و سپس محکم کردن آنها به درستی با مهارها مهار شوند.
 • اطمینان حاصل کنید که وسایل سنگین روی وسایل سبک تر قرار نگرفته اند.
 • اکثر تخته‌های سر و قفسه‌های بارگیری آنقدر قوی نیستند که بتوانند بارهای سنگین را کاملاً مهار کنند.
 • برای محافظت از کارتن ها از زوایای محافظ گوشه بالایی فلزی یا پلاستیکی سنگین استفاده کنید.
 • اقلام بلند و باریک مانند پشته های کارتن های کوچکتر معمولاً به بیش از یک مهار نیاز دارند.
 • فضاها و شکاف های بین شمع ها را با وسایل دیگر پر کنید و مطمئن شوید که آنها نیز مهار شده اند.

مهار بار

مهار ایمن بار بر روی وسایل نقلیه در جلوگیری از تصادفات و آسیب به افراد مهم است.

ویژگی های شرکت باربری مناسب

 • سابقه حمل اثاثیه و سوابق شرکت
 • داشتن نامی درخشان در بین باربری های دیگر
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه که فرد قادر به پرداخت باشد
 • داشتن نیرویکارشناس اسباب کشی که قبل از باربری وسایل شما را ببیند و برنامه ریزی مناسبی انجام دهد
 • خدمات متنوعی برای عرضه داشته باشد از جمله بسته بندی، چیدمان، انبارداری موقت
 • کارکنان حرفه ایی و با تجربه و آموزش دیده
 • سرعت بالای باربری
 • پرسش و کمک از دوستان و افراد مطلع در این حوزه برای انتخاب بهتر
 • داشتن بیمه باربری و بارنامه
 • پرسش از آژانس های املاک

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.