انتخاب باربری آهن

نکات طلایی انتخاب باربری آهن

انتخاب باربری آهن

مناسب ترین راه برای انتخاب باربری آهن توجه به برخی نکات مانند وزن بار ، مسافت و ظرفیت ماشین باربری است. آهن یکی از انواع بارهایی است که حمل و نقل آن به صورت جاده ای نیز انجام می شود و از ماشین های باربری مختلفی برای آن استفاده خواهد شد. در این مطلب شما را با نکات طلایی در انتخاب باربری آهن آشنا می کنیم.

در انتخاب باربری آهن چه مواردی را باید در نظر گرفت ؟ یکی از مهم ترین مواردی که در این خصوص باید مد نظر داشت انتخاب صحیح ماشین باربری است. زیرا آهن وزن زیادی دارد و انتخاب نادرست ماشین حمل و نقل می تواند فشار زیادی به بار و ماشین بیاورد. ماشین هایی که از آن ها می توان در باربری آهن استفاده کرد شامل ماشین های بزرگ و ماشین های کوچک است.

ماشین های بزرگ در باربری آهن

ماشین های بزرگ شامل کامیون و تریلی است که هر کدام از آن ها نیز به مدل های مختلف تقسیم بندی می شوند. به طور مثال تریلی ها و کامیون هایی که از ظرفیت زیاد برخوردارند و می توانند بارهایی با وزن بسیار زیاد را جابجا کنند. نکته ای که در خصوص این نوع از وسایل باربری بین شهری وجود دارد، ممنوعیت تردد آن ها درون شهر است. زیرا ابعاد بزرگی دارند و رفت و آمد آن ها درون شهر می تواند باعث ایجاد خطر برای ماشین های سبک و سواری شود.

ماشین های کوچک در باربری آهن 

ماشین هایی که به عنوان ماشین های کوچک شناخته می شوند معمولا از ابعاد و ظرفیت کمتری برخوردارند و اجازه تردد در شهر را دارند. این وسایل علاوه بر درون شهر اجازه طی مسیر در خارج از شهر را نیز دارند. خاور ، نیسان و انواع وانت جزو ماشین های سبک به شمار می روند.

در انتخاب باربری آهن به نکات زیر توجه کنید !

مسافت 

حمل و باربری در مسافت های طولانی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید آن را در نظر گرفت. رانندگی در مسیرهای طولانی خطراتی از جمله تغییر شرایط آب و هوایی را در پی دارد .به طور مثال شما در فصل سرما در حین رانندگی هستید و مجبور به ۴۸ ساعت رانندگی مداوم خواهید بود. قطعا در مکان ها و شهرهای سردسیر احتمال ریزش برف و باران وجود دارد. رانندگان با سابقه و حرفه ای می دانند که باید این شرایط را پیش بینی کرد و تمهیدات لازم را برای آن در نظر گرفت.

انتخاب باربری آهن

تعرفه حمل و نقل آهن

یکی دیگر از مواردی که در خصوص انتخاب باربری آهن وجود دارد و اشاره به آن از اهمیت بسزائی برخوردار می باشد تعرفه حمل و نقل است. مشتریان از دو طریق می توانند تعرفه های حمل آهن را متوجه شوند. اولین و سنتی ترین روش این است که شما به یک شرکت حمل ونقل بین شهری و دورن شهری خوش نام و با سابقه مراجعه کنید و تعرفه را جویا شوید. اما دومین روشی که امروزه از کاربرد زیادی برخوردار است کمک گرفتن از نرم افزارها و اپلیکیشن هایی مانند اپلیکیشن حمل و نقل بار وزمه که در این خصوص است. باربری آنلاین و استفاده از مزایای آن توانسته به میزان زیادی در افزایش رفاه مشتریان تاثیر گذار باشد. شما می توانید با وارد کردن وزن بار، نوع بار، نوع ماشین باربری و سایر موارد تعرفه باربری را دریافت کنید.

ناگفته نماند که اگر نوع بار شما خاص باشد و قطعا تعرفه آن تغییر می کند. نوع تعرفه در جذب مشتری بسیار موثر است به نحوی که اگر شما مقدار اندکی در تخفیف در نظر بگیرید قطعا مشتریان بیشتری به شما جذب خواهند شد و از خدمات شما استفاده می کنند.

نوعتوجه به نکات حمل و نقل

همان طور که می دانید روش های حمل و نقل متنوع است و علاوه بر حمل و نقل زمینی می توان به حمل و نقل دریایی، هوایی و ریلی نیز اشاره کرد. اما حمل و نقل زمینی از گستردگی بیشتری برخوردار است. سرعت بیشتری دارد و همچنین انعطاف پذیرتر است. دسترسی بهتر و کوتاه تر کردن مسیر نیز از دیگر مزایای حمل و نقل جاده ای محسوب می شود. به طور مثال باربری دریایی از نظر سرعت بسیار کند است و به هیچ عنوان مقرون به صرفه نمی باشد.

طبق تحقیقاتی که در زمینه حمل و نقل انجام شده نشان داده که چیزی حدود ۹۰ درصد از حمل و نقل های کشور از طریق جاده انجام می شود که این آمار تامل برانگیز است. به همین دلیل اغلب اپلیکیشن هایی هم که در این خصوص طراحی شده حمل و نقل جاده ای را پوشش می دهند.

انتخاب باربری آهن

حمل و نقل کانتینری ازسایر روش های حمل و نقل آهن محسوب می شود که بسیار مهم است. این روش در تمام جهان از جایگاه بهتر و ویژه تری نسبت به سایر روش ها برخوردار است که مزایای زیادی نیز دارد. اما متاسفانه در ایران توجه زیادی به آن نمی شود. از نکات مهم در انتخاب باربری آهن توسط کانتینر می توان به هزینه کمتر و مصرف سوخت پایین تر اشاره کرد. حمل کانتینر ها توسط باربری ریلی انجام می پذیرد که مزایای زیر را به دنبال دارد.

مزایای حمل و نقل آهن بصورت کانتینری

مقرون به صرفه 

هزینه و قیمت باربری از موارد قابل تامل برای مشتریان و صاحبان بار است و حمل و نقل به وسیله کانتینر می تواند هزینه مناسب تری برای شما داشته باشد. اگر بودجه محدودی دارید و نمی خواهید که هزینه ای گزاف پرداخت کنید به شما پیشنهاد می کنیم از حمل و نقل کانتینری برای آهن استفاده کنید.

بارگیری و تخلیه آسان

بارگیری و تخلیه برخی از بارها دشوار است. اما کانتینر می تواند کار شما را راحت کند . باربری به وسیله کانتینر باعث سهولت در بارگیری و تخلیه بار خواهد شد که این مساله باربری را برای شما شیرین تر خواهد کرد.

 کاهش خسارات مالی 

حمل و نقل آهن و سایر انواع بار در کانتینر می تواند آن را از خطرات مالی در امان نگاه دارد. زیرا کانتینر به دلیل ساختاری که دارد در تکان ها و حرکت ها از بار محافظت می کند و آسیب کمتری به آن وارد خواهد شد.

دارای سرعت بیشتر 

حمل و نقل ریلی توسط کانتینر سرعت بیشتری نسبت به سایر روش های حمل و نقل مانند دریایی و هوایی دارد. این مساله باعث شده تا صاحبان بار که قصد دارند محموله خود را سریع تر به مقصد برسانند از این روش استفاده کنند.

کاهش توقف در بین مسیر

قطعا توقف قطار در مسیر کمتر از ماشین های باربری خواهد بود. ماشین های حمل و نقل مانند انواع کامیون و تریلی به دلایل مختلف در مسیر توقف می کنند و ممکن است مدت زمان توقف آن ها نیز طولانی شود. اما قطار توقف کمتری نسبت به ماشین های باربری دارد و از این نظر موجب می شود تا بار سریع تر نیز به مقصد برسد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *