آشنایی با کاربردی ترین اصطلاحات باربری 

اصطلاحات باربری 

دانستن اصطلاحات باربری برای افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند بسیار ضروری است. صنعت باربری مانند سایر صنایع دارای واژگان و اصطلاحات باربری است که هر کدام از آن ها دارای معنا و مفهومی خاص می باشد همچنین نرم افزار های مختلفی برای آن بوجود آمده است که اپلیکیشن حمل و نقل بار  در رابطه با حمل بار اینترنتی یک مورد از آن است. در این مطلب قصد داریم شما را با مهم ترین اصطلاحات در این حوزه آشنا کنیم .پس تا انتهای این مقاله با وزمه همراه باشید.

 

اصطلاحات باربری شامل چه چیز هایی هستند؟

اصطلاحات باربری شامل چه عباراتی هستند و چه معنایی دارند ؟ حتما در اطلاع رسانی های تبلیغاتی شرکت ها باربری و اتوبار تهران به بعضی اصطلاحات اتوبار برخورده اید . بعضی از این اصطلاحات حمل بار و باربری ممکن است برای شما و سایرافراد تماما آشنا و بعضی غریبه بنظر بیایند . از این رو در‌این بخش تلاش کردیم جهت شناخت هر چه بیشتر شما همشهریان گرامی و طرف داران این حوزه , مفهوم اصطلاحات باربری را بطور بدون نقص شرح داده و آن ها را به دقت بررسی کنیم.

کمپانی اتوبار  

شرکتی است که با کمک و استفاده از امکانات و وسایل متعدد و همینطور کارگران اتوبار مبادرت به بسته بندی و بعد حمل بارهای مشتریان به مقصد از راه‌های گوناگون زمینی , دریایی و چه بسا هوایی می نماید .روش های مختلف در حمل مرسوله و باربری و استفاده از وسایل نقلیه گوناگون موجب می شود تا دست مشتری در انتخاب باز باشد.

اصطلاحات باربری

کمپانی باربری  

نوعی کمپانی حمل و نقل است که فقط از روش زمینی و با به کارگیری از خودروهای حمل محموله مبادرت به جابجایی و اتوبار بار شما می نماید . در واقع هرشرکت ترابری نوعی کمپانی اتوبار است البته عکس آن نیز صادق نیست و به عنوان مثال موسسه ها اتوبار دریایی با شرکت ها باربری آنلاین تفاوت دارند و نمی توان آن ها را به یک نوع دانست.

اثاثیه کشی  

حمل و جابجایی لوازم و اسباب منزل , کمپانی , دکان , موسسه , بانک و یا این که هر ارگان دیگر .

خودرو اتوبار 

خودروی حمل و نقل , مدل ای از خودروهای سبک , نصفه سنگین وزن و یا این که سنگین وزن می‌باشند که جهت حمل مرسوله به شهرستان و یا این که برای باربری اینترنتی تهران مورد به کار گیری قرار میگیرند . از جمله وانت نیسان , وانت مزدا , وانت مکان نما , وانت پراید , کامیون های مسقف و یا این که غیر مسقف , خاور و تریلی .

بارگیر  

بخش عقب خودروهای اتوبار ( نظیر کامیون و یا این که وانت بار ) که جهت گماردن مرسوله از آن کمک گرفته می شود .

 

خدمتکار حمل و نقل  

کارگری که جهت جابجایی و حمل اسباب و اثاث خانه استخدام و از سوی شرکت باربری بین شهری به محل شما اعزام می شود تا امور و کارهای بسته بندی و اثاثیه کشی را انجام دهد . کارگران حمل مرسوله می بایست از دید فیزیکی توان حمل وسایل سنگین وزن از جمله سردخانه , اتومبیل لباسشویی و یا این که میزهای بزرگ را داشته باشند و درضمن از تجربه کافی در مسئله بسته بندی و حمل مرسوله برخوردار باشند .

اصطلاحات باربری

انیمیشن اثاثیه کشی  

انیمیشن های چندین لایه سکو یک که در حین اثاثیه کشی , به وسیله موسسات و شرکت حمل و نقل بین شهری و اتوبار تهران مورد بهره برداری قرار می‌گیرند و اثاثیه و اسباب در آن‌ها قرار داده شده و بعداز بسته بندی این برنامه کودکان ها را به درون اتومبیل یا این که خودرو حمل و نقل انتقال می دهند و به مقصد حمل می نمایند .

اثاثیه بسته بندی  

اثاثیه و وسایلی که جهت بسته بندی برای اسباب و اثاث کشی و اتوبار مورد استفاده شما قرار می‌گیرند تا لوازم و اسباب مشتریان به تندرست و فارغ از هیچ جور آسیبی به مقصد خویش در تهران یا این که شهرستان رسانده شوند . از جمله برنامه خردسالان یکسری لایه , دستگاه چسب زن , فوم , پلاستیک حباب دار , Hand truck و . . .

نایلون حباب دار  

نایلون حباب دار که به آن نایلون ضربه گیر هم می‌گویند , نوعی نایلون پلاستیکی است که جهت پوشاندن مرحله شی ءها شکستنی و حساسی که در حین اتوبار و حمل بار به محل دیگری , بسته بندی و جابجا میگردند مورد به کار گیری قرار می‌گیرد . امروزه استفاده از نایلون های حباب دار بسیار رایج است و روشی بسیار موثر در جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی به مرسوله است.

چسب زن  

یکی وسایل بسته بندی که با به کار گیری از آن چسب نواری بر روی مرسوله و یا این که باکس زده می شود . به طور معمول در هنگام لوازم کشی از چسب زن دستی استفاده می شود ولی در بخش اعظمی از فرودگاه ها , مغازه ها و یا این که سازمان های پست از دستگاه چسب زن خودکار کمک گرفته می شود .

hand truck 

وسیله ای فلزی است که امروزه در بخش اعظمی از دکان ها , مرکزها خرید و یا این که فروشگاه ها مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد و دارنده دو و یا این که سه چرخ بوده و کارگران با گذاشتن بسته ها و یا این که برنامه های دربردارنده اجناس و یا این که وسایل بر روی آن , آن ها را حمل می نمایند . در کشورهای خارج از کشور کارگران شرکت ها اتوبار هم از این وسیله جهت جابجایی مرسوله به داخل خودرو اتوبار , به کار گیری می نمایند .

فریت مرسوله

بسته بندی و ارسال اسباب و اثاث و لوازم به فرودگاه است مخصوصا جهت اشخاصی که قصد هجرت به آن سوی مرز و ارسال وسایل معاش شان را دارا‌هستند .

 

کارگو  

بسته بندی و جابجایی بار و مرسوله تاجران و بازرگانان به کشورهای دیگر از روش زمینی یا این که دریایی .

 بیمه حمل و نقل  

اغلب افراد از موسسه ها حمل و نقل تهران مبادرت به بیمه اثاثیه و اسباب و اثاث مشتریان در حین اسباب و اثاث کشی می نمایند و بنابراین به آنان اطمینان صددرصد می دهند که مرسوله و وسایل آن ها به طور کامل درست و تندرست به مقصد خواهند رسید .

مرسوله  

وسایل , شی ها و یا این که موادی که از منبع به مقصد حمل می‌شوند . بارها گونه های متمایز دارا‌هستند از جمله : مرسوله عام , مرسوله فله ای و مرسوله متحرک .

مرسوله عام  

بارهایی که دارنده حجم و یا این که صورت یگانه و از قبلی تعریف شده ای نیستند . برای مثال سیمان , قیر , شکر , لوله , برنامه کودکان و غیره . . .

مرسوله فله ای  

بارهایی که بصورت کلی و یا این که حجمی در بازارها مورد خرید و فروش قرار میگیرند . این نوع بارها دربرگیرنده مواد و شی ءها متفاوتی میگردند از بعضا اسباب و اثاث ساختمانی گرفته تا بعضی مایعات و گازها که حمل آنان غالبا به وسیله مخازن صورت می‌گیرد .

مرسوله متحرک  

نوعی از مرسوله است که در طول گماردن در نصیب بارگیر خودرو اتوبار , ممکن است به هر عامل در حین مسیر جابجا شود . از جمله مایعات , طیور ( حیوان ها محلی و یا این که دامها ) , بعضی قطعات مثل میلگرد و غیره .

اتحادیه حمل و نقل 

اتحادیه حمل و نقل تهران اسم اتحادیه ای است که آن مدل از شرکت ها اتوبار و حمل و نقل تهران که دارنده جواز رسمی میباشند , در آن عضو بوده و در وبسایت این اتحادیه می‌توانید اسم آنان را کاوش فرمائید . اما اسم قانونی این صنف ( اتحادیه صنف باربری مرسوله سبک شهری و پیک موتوری ( است .

بهترین روش باربری کدام است ؟ 

پس از اینکه شما را با ۱۹ تا از اصطلاحات باربری آشنا کردیم نوبت به این می رسد تا شما را تشویق به استفاده از خدمات آنلاین مانند اپلیکیشن حمل و نقل بار در این حوزه کنیم. در سال های قبل که نرم افزارهای مخصوص برای کارهای مختلف از جمله باربری وجود نداشت تمام افراد اقدام به استفاده از باربری سنتی می کردند و در این مسیر دچار مشکلات فراوانی از جمله دیر رسیدن بار به مقصد ، عدم صدور بارنامه معتبر ، پرداخت انعام به کارگران غیر ماهر و … می شدند . اما در حال حاضر توصیه ما به شما عزیزان این است که از خدمات آنلاین استفاده کنید. اکنون که با اصطلاحات باربری به بهترین نحو آشنا شدید به بررسی چند نمونه از مزایا و خدمات باربری آنلاین می پردازیم.

قیمت مشخص و شفاف 

شما می توانید از طریق نرم افزار و اپلیکیشن های مربوط به باربری آنلاین قیمت را بر اساس وزن بار ، مسافت ، نوع ماشین باربری و … استعلام بگیرید. قطعا قیمت اعلامی از سوی شرکت های باربری هیچ تغییری نخواهد کرد. این امر نشان دهنده شفافیت در قیمت است و می تواند از هزینه های اضافی شما جلوگیری کند.

عدم پرداخت انعام به کارگران 

در تمام شرکت های باربری تیم باربری مشخص است و مشتریان تحت هیچ شرایطی وظیفه ندارند که به کارگران انعام پرداخت کنند. زیرا کارگران تمام دستمزد خود را از طریق شرکت دریافت می کنند. اگر به هر دلیلی شرکت متوجه شد که مشتری به یکی از کارگران انعام پرداخت کرده است مبلغ مورد نظر به او برگردانده می شود.

تیم پشتیبانی معتبر 

شرکت های باربری که به طور حرفه ای فعالیت می کنند و دارای سابقه ای چند ساله در این حوزه هستند معمولا دارای تیم پشتیبانی قوی می باشند. این تیم به معنای کامل واژه از مشتریان پشتیبانی می کند و تلاش دارد تا بالاترین میزان رضایتمندی را در او به وجود آورد. آن ها به خوبی می دانند که به وجود آوردن احساس خوب در مشتری می تواند سبب وفادار کردن او به شرکت شود.

تجهیزات کامل برای حمل بار و بسته بندی 

شرکت های باربری دارای نیروهای با تجربه در امر بسته بندی هستند. آن ها دارای تجهیزات کامل در حمل آن ها نیز می باشند. زیرا برخی از مشتریان در فصول سرد سال و در مواقعی مانند بارش برف و باران اسباب کشی می کنند. شرکت های باربری انواع ماشین ترانزیت را در اختیار دارند که هر کدام از آن ها برای حمل و نقل در شرایط خاصی طراحی شده اند. به طور مثال اگر بار در روزهای بارانی حمل شود حتما از ماشین های مسقف استفاده می شود تا بار خیس نشود.

صدور بارنامه و بیمه نامه الکترونیکی 

زمانی که افراد از خدمات باربری سنتی استفاده می کردند هیچ مدرک معتبری در خصوص حمل بار در دست نداشتند و اغلب برگه هایی که صادر می شد به صورت دستی بود. بارنامه های الکترونیکی از زمانی که خدمات باربری آنلاین متداول شد به وجود آمد. در بارنامه ها تمام اطلاعات مربوط به بار قید می شود و به هیچ عنوان قابل دستکاری توسط افراد سودجو نمی باشد. همچنین بیمه شدن بارها سبب می شود تا در مواقع خطر تمام بار بیمه باشد و بتوانید خسارت های مربوطه را از شرکت بیمه گر بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.